חגי ידידיה

AS PERFORMED IN:
אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 1
Interview @ Channel 2
אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 2
Guest Talk
אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 3
Mentor @ Techstars Accelerator
אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 4
Writer @ PCMag Israel

מומחיות

אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 5

גיוס כסף

מומחיות בקבלת מענקים מהרשות לחדשנות (“המדען הראשי”).

מומחיות בגיוס כסף מקרנות הון-סיכון מישראל, ארה”ב, סינגפור, ואנגליה, וכן מאנג’לים ומקרנות של אקסלרטורים.

אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 6

שיווק דיגיטלי

יצירת והפקת קורסים אונליין, בניית אתרי אינטרנט כולל קמפיינים של SEO וסכמה, יצירת תוכן אסטרטגי

אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 7

אסטרטגיה ומנטורינג

מומחיות בניתוח אסטרטגי, זיהוי הזדמנויות וסיכונים, תהליכי קבלת החלטות, יצירת מסרים אפקטיביים ופיתוח עסקי

חגי ידידיה - ביוגרפיה

זכיות ופרסים

✹ זכייה במקום 1 בתחרות הסטארט-אפ האירופאית, Pioneers

✹ זכייה בתחרות היזמות הגלובאלית של קספרסקי, שהתקיימה באונ’ MIT שבארה”ב

✹ זכייה במקום 1 בתחרות הסטארט-אפ הסינים OTEC

✹ זכייה במקום 1 בתחרות הסטארט-אפ של אורקל-קולדון

✹ זכייה בתחרות Best of PC Magazine Israel

פרסומים

עיתונות, בלוגים, מגזינים ועוד, כגון: עיתון מעריב בגרסה המודפסת ואונליין, PC Magazine Israel (PCMAG), Startups Israel, Israel Clouds, Israel Defense, AskMe4Tech

הרצאות

הצגה בעשרות עד מאות במות, לרבות ב: TEDx, האוניברסיטה העברית, האוניברסיטה הפתוחה, אוניברסיטת בן-גוריון, אוניברסיטת חיפה, המכללה למנהל, הקריה האקדמית אונו, מכללת אפקה, מכללת תל-אביב יפו, גימנסה הרצליה, Google for Startups Campus, צ’ק פוינט תל-אביב, בית IBM פתח תקוה, מיקרוסופט הרצליה, מיקרוסופט רעננה, ועוד…

מנטורינג

מנטורינג של מאות יזמים ומנכ”לים של חברות הי-טק וסטארט-אפ. מנטור באקסלרטורים הבאים:

Technion Drive Accelerator (Technion University), InnoNegev Accelerator (Ben Gurion University), Startup Socials, SeedCamp, Startup Pirates, Techstars

ראיונות בטלביזיה

חדשות 2 (ערוץ 2 / מאקו), ערוץ אגו, YES, ערוץ 2 – זומביט ועוד…

תעודות

עשרות תעודות והסמכות מקצועיות בתחומים שונים לרבות פטנטים, פיננסי, פיתוח עסקי, ניהול, כוח אדם, אסטרטגיה, ועוד. למשל:

Executives’ Guide to Patent Strategy – IP Monetization and Due Diligence; Foundation and Management of a Startup Company; Monetizing your Website or Blog

תחומי מומחיות טכניים

קורסים אונליין: יצירה, הפקה  ושיווק, מקצה לקצה.

מעבדות חדשנות: בניית מעבדות אשר מדמות סביבות עבודה ארגוניות אמיתיות, כולל הרמת מחשבים וסביבות עבודה פיזיות ו-וירטואליות שמשלבות מספר פלטפורמות  כולל:

Microsoft Hyper-V, VMWare ESXi, VMWare Workstation, Oracle VirtualBox

התקנת עשרות מערכות הפעלה שרתים ותחנות בגרסאותיהן השונות, מאות אפליקציות, אוטומציה באמצעות סקריפטים ייעודיים ועוד.

מעבדות סיבר: בניית מעבדות עם או בלי קישוריות אינטרנט, מקומיות או בענן, לבדיקת פוגענים כגון:

Ransomware, firmware virus, and destructive-malware. 

חומרה ומערכות משובצות: ניסיון רב בעבודה עם מערכות  משולבות חומרה-תוכנה, לרבות היבטי פיתוח, מעבר מפיתוח לייצור, ייצור, תפעול, מעבדות אלקטרוניקה ועוד.

כתיבה טכנית – הבנה מעמיקה של וניסיון בכתיבה בתחומים הבאים:

WAF, DevOps, DevSecOps, Enterprise Software, Mobile Application, Digital Marketing & more.

מחיקת מידע: מומחיות בתחום מחיקת מידע מדיסקים והתקני זיכרון, לרבות ייעוץ למערכות ביטחון. 

המלצות

מנטור
Grant Application

מנטור

" הייתה לי הזכות שחגי ידידיה יהיה המנטור שלי בסטארטאפ BrainWizer, כחלק מהאקסלרטור InnoNegev. אני רואה בחגי אחד המנטורים הטובים ביותר שהיו לי. היכולת החזקה שלו לנתח ולזקק מקורות מרובים של מידע (למשל: מגמות שוק, ניתוח תחרות, דרישות לקוח, ודרישות אימפלמנטציה טכניות) אפשרו ליצור חזון אסטרטגי ברור, וכך לקבל החלטות קשות. ". תרגום חופשי מאנגלית לעברית
Adi Stein
עדי שטיין
Strategic Innovation PM, CTO Office @ Microsoft
שכרתי את שרותיו של מר חגי ידידיה כדי לנהל ולהוציא לפועל בקשת מענק מרשות החדשנות. חגי לקח אחריות מלאה על כל היבטי הפרויקט. הוא אף כתב באופן אישי וכמעט בלעדי את כל בקשת המענק, לרבות הפרקים שמתארים את הטכנולוגיה, תוכנית המו"פ, תוכנית השיווק, ,תחזית מכירות-הכנסות והוצאות, סקירת התחרות וכו'. בהמשך התהליך חגי הכין אותנו (מנהלי החברה) לפגישה עם הבודק מטעם הרשות. הוא הכיר את הפרוטוקול ואת נהלי ההתנהלות הפנימיים של הרשות, ידע לצפות את ההתנהגות שלהם, להכין אותנו מראש לאתגרים השונים ולמנף את השליטה בשיטות העבודה במדען הראשי לטובתנו. ההצלחה שלנו הייתה מדהימה. קיבלנו מענק שהיה מעבר לציפיות שלנו ולציפיות המשקיעים בחברה!
אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 8
מנכ"ל חברת סטארט-אפ מצליחה
" חגי ידידיה הביא הרבה ידע וניסיון בתחום הסייבר, רשות החדשנות (מדען ראשי), גיוס כסף, פיתוח עסקי, חדשנות, ואתגרים של עולם היזמות. חגי גם תמך בנו עם הכרויות באמצעות קשריו. כל הנכסים הללו עזרו ליזמים, שזכו לפריבילגיה לקבל ייעוץ מנטורינג מחגי ". תרגום חופשי מאנגלית לעברית
Yossi Shavit
יוסי שביט
מנהל מרכז בנג'יז ליזמות ולחדשנות באונ' בן גוריון

" נקודת המוצא שלי היא אסטרטגית, אנליטית, ומשקללת את הגורם האנושי.

אני שואף להשיג יעדים ברמת ביצוע מעולה, אבל זוכר שזה עולם של זריזות ולפעמים אף בינוניות... "
אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 11
חגי ידידיה
אודות חגי ידידיה - ביוגרפיה 12
בנימה אישית מ:

חגי ידידיה

הקריירה שלי בתעשיית ההי-טק וההון-סיכון בישראל ובחו”ל לקחה אותי דרך אתגרים, שלבים, פוזיציות, ו”מעמדות” רבים.

הניסיון שלי כולל בניית חברות סטארט-אפ מאפס, גיוס כסף ממשקיעים שונים (קרנות הון סיכון, אנג’לים, המדען הראשי, וכו’), זכייה בתחרויות יוקרתיות (הן כשכיר והן כיזם-מנכ”ל), ראיונות במידה, הרצאות-אורח על גבי מאות במות ובפני קהלים מקצועיים של אלפים, וכן מנטורינג למנכ”לים של חברות הי-טק.

הניסיון המקצועי שלי כולל כתיבת תוכן שיווקי, עסקי, טכני, פרזנטציות, וכו’, המצאת ורישום פטנטים, ניתוח שוק, בניית אתרי אינטרנט, קמפיינים של SEO, מחקר מילות מפתח, מחקר מגמות, חקר תחרות, קמפיינים שיווקיים ודיגיטל, מיתוג, ראיון וגיוס כוח אדם, בניית אסטרטגיה מנצחת, והבאת ארגונים להצלחה.

בנוסף, זכיתי לקריירה כפסנתרן, הופעתי על במות רבות בעולם ואני גם טריאתלט.

אני משתדל למנף את המבנה האישיותי שלי כאסטרטג ואת הנטייה המובנית שלי לסיעור מוחות, יחד עם ניסיון החיים שלי לטובת מתן ערך מוסף בכול פרויקט בו אני לוקח חלק. בין אם אני בונה אתר אינטרנט או קורס-אונליין או מגייס כסף מהמדען הראשי, אני ממנף את כישוריי וניסיוני כדי להביא להצלחה כפי מיטב יכולתי.

שאלות ותשובות

זכייה בתחרויות סטארטפ-אפ

כן, זכיתי כמה וכמה תחרויות,  הן כשכיר והן כמנכ"ל חברה. למען האמת, כתבתי מספר מאמרים על המסלול שלי בחיים ועל סודות וכלים שפיתחתי ומינפתי כדי לזכות בתחרויות. אפשר לקרוא על כך בבלוג שלי כאן וכאן.

לא.מעולם לא שילמתי כדי לזכות (לא כסף, או שווה ערך, או חסות או פרסום וכו'). ההיפך הוא הנכון:בתחרויות שונות כגון בתחרות הבינלאומית של קספרסקי, החברה שלי, Cyber DriveWare, זכתה בפרסים כספיים. זאת בנוסף לכיסוי הוצאות אירוח נדיבות (טיסות, בתי מלון, ארוחות וכדומה).

כן. אני אכן מלמד כיצד לזכות בתחרויות ונוגע בתוך כך בנושאים שונים כגון: מסרים, שפה והגייה, הופעה, שפת גוף, עמידה ולבוש, רושם ותודעה, יצירת כימייה עם הקהל והשופטים ועוד.הזוכים בתחרויות הם הפריזנטורים שמציגים, לא פחות מהמוצרים והחברות אותם הם מציגים... 

ניתן לפנות אלי באמצעות טופס יצירת הקשר למטה או בסלולרי: 052-8275052

גיוס כסף ומענקי רשות החדשנות (המדען הראשי)

כן, באופן אישי כתבתי והגשתי בקשות מענק למדען הראשי, שהצליחו במידה רבה מאוד. הגשתי בקשות מענק הן מטעם חברות שמינכ"לתי או שהייתי שותף בהן, והן כנותן שירות חיצוני.

בדרך כלל אני לוקח בעלות על בקשת המענק מרשות החדשנות. זה סידור שהלקוחות מאוד אוהבים, כי כך הארגון עובד מעט מאוד ואני עובד מאוד הרבה...

אני בונה אסטרטגיה, את תוכנית העבודה למימוש האסטרטגיה, ומוציא אותם לפועל עד להשגת המענק.

מה זה בדיוק אומר? באופן אישי אני כותב את תכולת בקשת המענק, משיג או מבצע מחקרי השוק, משיג סטטיסטיקות, וחומרים נוספים, מסכם אותם, מצרף אותם לבקשה וכו'.

כפי הצורך אני מראיין את מנהלי החברה (מנכ"ל, סמנכ"ל מו"פ, סמנכ"ל מכירות, סמנכ"ל תפעול, רו"ח), ואף את לקוחות החברה. הכול על מנת להגיע לתשובות המדויקות ביותר, וכדי להציג ן באופן המרשים ביותר.

השירות שאני מבצע רובו ככולו ייחודי: כתיבת הבקשה  מקצה לקצה (ולא רק עריכתה), בניית המסרים, איסוף תוכן, ביצוע מיני-מחקר שוק, ראיונות, וניהול הליך כתיבת והגשת הבקשה לכול אורכה עד לקבלת המענק.

בסופו של דבר, העבודה המשותפת חוסכת למנהלים בארגון מאוד שעות עבודה, ומשפרת את סיכויי קבלת המענק במידה דרסטית מאוד!

כן, מומחה מסוגל לאמוד את סיכויי ההצלחה של חברה שמגישה בקשת מענק למדען הראשי.אני מכיר את חוק המו"פ, פרוטוקולים ונהלים הפנימיים של רשות החדשנות, ואף חלק מהבודקים באופן אישי.בהתבסס על הניסיון הרב שלי בעבודה עם רשות החדשנות, אני מאמין שיש לי אמדן טוב לגבי סיכויי ההצלחה של בקשות מענק. כפי הצורך אני גם נעזר במומחים חיצוניים לרבות מי שהיו בעבר בודקים (הן פיננסיים והן טכנולוגיים), של רשות החדשנות.מובן שהשירות שלי מיועד לשפר באופן ניכר את סיכויי ההצלחה של בקשות מענק לרשות החדשנות.

עיצוב ובניית אתרי אינטרנט

כן.

אני בונה אתרי אינטרנט מקצה לקצה, כולל עיצוב ופונקציונליות, למשל: אתרים, בלוגים, תפריטים, אנימציות ואפקטים, טופס צור-קשר, חלונות קופצים, איסוף לידים, עמודי נחיתה, סלוגנים, סכימה, קמפיינים של SEO ועוד.

כמובן.

למעשה בניתי את האתר הזה מקצה לקצה. הנה דוגמה לאתר נוסף, שבניתי לאחרונה ללקוח.

כן.

אני גובה בדרך-כלל יעלה בין 10,000 ₪ ל- 50,000 ₪ לאתר. השירות בדרך-כלל כולל חבילה של אחסנה שמספקת טעינה מהירה, סכימה, קמפיין SEO, ערך מוסף, וכול מה שנדרש כדי שהאתר יגיע לעמוד התוצאות הראשון בחיפוש בגוגל או ישיג את המטרות שהגדרנו.

אני מגיע לעולם בניית האתרים עם ניסיון עסקי רב: כיזם, כמנכ"ל חברות, כמנהל פיתוח עסקי, מנהל שיווק ומכירות ועוד.

הידע, הניסיון והתובנות  שאני משתף עם לקוחותיי הם עיקר הערך המוסף שאני מספק בעבודה השוטפת. תוך כדי בניית האתר אני גם סוג של מנטור שעוזר לגבש את מבנה האתר, את מבנה המסר או כל מה שאני יכול לעזור בו.

הערך המסוף שלי כולל ייעוץ אסטרטגי בנוגע לניתוח העסק וצרכיו, סיעור מוחות, הגדרת יעדים ומכאן יצירת תוכנית עבודה במטרה להשיג את היעדים שהוגדרו.

תוכנית שכזאת תכיל בדרך-כלל מחקר מילות מפתח, ניתוח מגמות, מחקר שוק, ניתוח תחרות, ועוד.

בפשטות: אני ממנף את הניסיון שלי היכן שניתן, כדי שנשיג תוצרים ברמה מעולה! 

פרסים, ראיונות, וכול מה שביניהם

יצירת קשר עם

חגי ידידיה

תודה!